Rodzinny piknik w bialskim WORD. Zabawa i bezpieczeństwo

Dmuchańce, rowery, hulajnogi elektryczne, czy pokazy wraz z nauką pierwszej pomocy przedmedycznej – to tylko część atrakcji trwającego dziś pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. Zabawa przy ul. Orzechowej potrwa do godz. 15. Wszystkie atrakcje za darmo!

Organizatorzy zaplanowani również pokazy z zakresu współpracy służb, pokaz tresury psów, gry i zabawy dla najmłodszych, zabawa w pianie strażackiej, grill oraz symulator dachowania i zderzeń. Celem pikniku jest kształtowanie i propagowanie właściwych podstaw z zakresu bezpieczeństwa, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń miejskich.

Piknik w tym roku został również połączony z trzecią edycją akcji, organizowaną przez bialski WORD „Bezpieczne droga do szkoły”. Oba wydarzenia odbędą się w ramach 25-rocznicy powstania ośrodka.

Pod hasłem akcji kryje się przypominanie i uświadamianie kierowców pojazdów o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Chodzi również o edukację dzieci, rodziców, opiekunów oraz nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym

– Dziś jest dzień wspólnej zabawy, ale warto pamiętać i dziękować za ciężką pracę wykonywaną przez ekipę WORD w Białej Podlaskiej i ośrodków w innych częściach województwa i kraju. Przynosi ona owoce w postaci większego bezpieczeństwa na drodze. To już widać w statystykach wypadków, szczególnie tych z udziałem dzieci. W ciągu dziesięciu lat ich liczba zmniejszyła się o 51 procent – mówił senator Grzegorz Bierecki, jeden z patronów wydarzenia. Parlamentarzysta wspiera akcje podnoszące bezpieczeństwo najmłodszych od 2012 roku.

 

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. red.