Ale cyrk. Wręczyli nagrody pełne błędów

Miało być radosne świętowanie i uhonorowanie młodych i ciut starszych fotografów z naszego regionu, skończyło się na głębokim absmaku. Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego wręczyło nagrody w II konkursie fotograficznym im. Adama Trochimiuka. Problem w tym, że nagrody nie tylko były zwyczajnie brzydkie i wykonane mało estetycznie, to na dodatek pełne błędów!

– 🤝 Dziś w Bialska Galeria Fotografii przy ul. Krótkiej 1 odbyło się uroczyste wręczeniem nagród w 2 edycji tego fotograficznego konkursu. 📸 Wydarzenie oprócz laureatów konkursu zgromadziło wielu miłośników fotografii oraz przyjaciół śp. Adama Trochimiuka. Było również okazją do podziwiania prac konkursowych. ✅ Patronat honorowy nad konkursem objął: Prezydent Miasto Biała Podlaska Michał Litwiniuk Starosta Bialski Mariusz Filipiuk.
🤝 Nagrody w ich imieniu wręczyły Beata Demianiuk Kierownik Referatu Kultury i Sportu Urzędu Miasta oraz Barbara Kociubińska-Koza Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.
🫶 Dziękujemy również sponsorom 2 edycji Konkursu:
▪️Urząd Miasta Biała Podlaska z prezydentem Michałem Litwiniukiem na czele,
▪️Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej ze starostą Mariuszem Filipiukiem na czele (…), – mogliśmy przeczytać na Facebooku BCK po wydarzeniu.

Wszystko miało być wspaniałe, sponsorzy znakomici, sala pełna znakomitych gości, choć niestety zabrakło wśród nich uśmiechniętego prezydenta, tylko statuetki takie sobie. Ktoś, kto wybierał wykonawcę, a później sprawdzał jego pracę powinien za to odpowiedzieć.

Na figurkach wykonanych „na odwal się” pojawiły się błędy, które aż kłują w oczy. Starosta bialski jest nazwany „starostą bielskim”, a zamiast nazwiska znamienitego Bogusława Kaczyńskiego, jako patrona, również „bielskiego” Centrum Kultury na statuetkach pojawił się tajemniczy B. Kamiński.

Miasto ustami swojej rzecznik Gabrieli Kuc–Stefaniuk na pytania „Dziennika Wschodniego” odpowiedziało jedynie, że projekt nie był konsultowany z Urzędem. Bardziej rozmowny był dyrektor Bialskiego Centrum Kultury Zbigniew Kapela , który przyznał, że „za przygotowanie i zlecenie statuetek konkursowych odpowiadała pani Małgorzata Piekarska. Projekt był wykonany poprawnie, natomiast wykonawca statuetek ręcznie wypisując, popełnił błędy i na własny koszt wykona je ponownie”.

Laureaci pewnie są zachwyceni.

fot. Facebook

Fot. BCK