Oddaj krew w Radzyniu i zostań bohaterem!

Zbiórka krwi jest niezwykle ważnym działaniem, które może uratować życie wielu osób. Już 22 lutego 2024 roku, Krwiodawcy z Radzynia będą mieli okazję dołączyć do tej szlachetnej inicjatywy, dzieląc się darem życia jakim jest krew.

– Zachęcamy wszystkich zdrowych dawców do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji. Krwi nie można zastąpić sztucznymi środkami, dlatego rola dawców jest nieoceniona. Jednorazowy akt oddania krwi może stać się szansą na ratowanie ludzkiego życia i przyczynić się do odbudowy zdrowia chorych – powiedział Robert Mazurek, dyrektor ROK. Warto podkreślić, że oddawanie krwi jest bezpieczne i przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny.

Wszystkie środki ostrożności są zachowywane, aby zapewnić najwyższy poziom higieny i bezpieczeństwa zarówno dla dawcy, jak i biorcy.

Zbiórka krwi odbędzie się w krwiobusie, który stanie na grobli prowadzącej do Pałacu Potockich. Rozpocznie się o w czwartek 22 lutego, o godzinie 8.30 i potrwa do godziny 12.00. Ważne jest, aby osoby przystępujące do oddawania krwi były wypoczęte, zdrowe i dobrze odżywione.

– Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do udziału w zbiórce krwi. To mały gest, który może mieć ogromny wpływ na życie innych. Bądźmy razem w tym ważnym działaniu, by pomóc potrzebującym i wspólnie czynić dobro – dodaje Mazurek.