Litwiniuk z Platformy zakazał rolnikom protestować. Serce tylko na plakacie?

Michał Litwiniuk z Platformy Obywatelskiej zakazał zaplanowanego na 20 marca protestu rolniczego w Białej Podlaskiej. Po raz kolejny pokazał w ten sposób, że wrażliwe na problemy innych serce to tylko nic nie znaczący symbol na plakatach partii Tuska.

– Zostałem przez służby upewniony, że taka blokada miasta – grożąca paraliżem działalności także służb – może stanowić zagrożenie dla codziennego bezpieczeństwa mieszkańców naszej ziemi – powiedział uzasadniając zakaz Michał Litwiniuk.

Rolnicy chcieli blokować drogę krajową nr 2 w 3 punktach. Pierwszy to skrzyżowanie z ulicą Warszawską, drugi to skrzyżowanie z Aleją Solidarności (rondo), a trzecie to skrzyżowanie z drogą wojewódzką 812, 811 (wiadukt).

– Pan prezydent kłamliwie powiedział, że rolnicy walczą tylko i wyłącznie o swoje interesy. Rolnicy nie walczą tylko o swoje interesy, walczą o wszystkich. Zielony Ład jest zabójczy dla wszystkich. Nieważne, czy ten Kowalski mieszka na wsi czy w mieście – powiedział jeden z liderów rolniczych protestów w powiecie Piotr Kisiel.

Rolnik odniósł się także do argumentów Litwiniuka z Platformy, że rolnicy nie tworzyliby „korytarza życia” dla służb. – Ma pan słabą wyobraźnię. Niech pan nie kłamie – mówił Kisiel.

@agrohola9

#walczymyoswoje #dc #strajkrolników #strajk2024 #zielonyład #dorohusk #medyka #viral @wszyscy @Michał 🧑‍🌾@FITFARMER @Michał „Niepro” Nowacki @Rolnik na każdą okazję @Doris @Baba chce na wieś

♬ dźwięk oryginalny – Łukasz Z jak mrówka 🇵🇱🇵🇱

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. FB