Miał być dobrowolny ZUS, jest podróba. Hołownia się chwali, posłowie opozycji punktują

Szymon Hołownia z dumą ogłosił przyjęcie przez rząd nowego rozwiązania, które ma pomóc przedsiębiorcom. Chodzi o tzw. jednomiesięczne wakacje ZUS-owskie. Tyle tylko, że podczas wyborów obiecywał, że ZUS będzie dobrowolny. Słowa nie dotrzymał, co zauważyli użytkownicy portalu X.

„Rada Ministrów przyjęła rozwiązania korzystne dla mikroprzedsiębiorców oraz osób samozatrudnionych. To tzw. wakacje od ZUS, czyli zwolnienie z opłacania składek w jednym wybranym miesiącu w roku.” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez rząd.

Bardzo szybko z przechwałkami ruszył marszałek Sejmu Szymon Hołownia, który na portalu X napisał, że właśnie zrealizował swoją obietnicę wyborczą.

Tyle tylko, że nie ta ona brzmiała, co szybko zauważyli internauci i do posta marszałka Sejmu dodali tzw. kontekst, który weryfikuje nieprawdziwe informacje.

„Hołownia obiecywał dobrowolny ZUS dla mikrofirm a nie wakacje od ZUS. Ten post to manipulacja” – czytamy w notce wygenerowanej przez algorytm portalu.

Wpadkę marszałka zauważył poseł Sebastian Kaleta, który szybko odniósł się do sprawy.

– Obiecywali dobrowolny ZUS, a jest jakaś podróba – napisał na Twiterze polityk Suwerennej Polski.

Jeszcze dosadniej do sprawy odniósł się poseł PiS Radosław Fogiel, który choć wyraził radość z przyjęcia rozwiązania przypomniał, że przecież nie tak brzmiała obietnica Trzeciej Drogi.

– Świetnie! A kiedy dobrowolny ZUS, zgodnie z tym, co zapowiadaliście? – dorzucił Fogiel.

Mniej wyrozumiałości dla polityków Trzeciej Drogi miał nasz poseł Dariusz Stefaniuk. On powiedział wprost, że Hołownia z Kosiniakiem-Kamyszem znów manipulują.

– Kłamstwo! Wstydu nie macie – napisał Stefaniuk.