Najmłodszy Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Polsce jest z Białej Podlaskiej!

Wojciech Babicz w sierpniu 2023 roku mając wówczas zaledwie 28 lat został powołany przez Marszałka Województwa Lubelskiego na Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, stając się najmłodszym dyrektorem w tego typu jednostkach w Polsce. Był to odważny wybór, jednak bardzo przemyślany i co najważniejsze zdecydowanie trafny.

Przed objęciem tej funkcji Babicz pełnił w ośrodku rolę koordynatora ds. egzaminów oraz BRD.

Jako dyrektor, Babicz wprowadził wiele inicjatyw mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, w tym programy edukacyjne jak „Bezpieczne Lubelskie” czy „Bezpieczna Droga do Szkoły”, w ramach których ośrodek prowadzi prelekcje i rozdaje odblaski dzieciom.

Po 5 latach udało mu się także reaktywować Zimową Samochodową Szkołę Bezpiecznej Jazdy, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Dokonał także zakupu nowych motocykli egzaminacyjnych oraz ciągnika rolniczego na kategorie T.

Ponadto w przeszłości nadzorował realizację milionowej inwestycji Miasteczka Ruchu Drogowego, które służy jako centrum szkoleniowe i edukacyjne dla społeczności lokalnej. Jego działania mają na celu zmniejszenie liczby wypadków drogowych , zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz promowanie bezpiecznych praktyk na drogach.

Panu Dyrektorowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!