Oszukują w rządzie, oszukają w samorządzie? Nowy spot PiS

Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje temat niespełnionych obietnic Donalda Tuska i jego koalicjantów. Politycy partii Jarosława Kaczyńskiego ostrzegają wyborców, że obietnice składane przez Platformę, PSL i resztę ekipy rządzącej przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi podzielą los tych z kampanii przed elekcją do parlamentu.

W nowym spocie PiS zestawia niespełnione obietnice koalicji rządzącej (na przykład 60 tysięcy kwoty wolnej od podatku, dobrowolny ZUS, elektroniczna rejestracja do lekarza) ze zrealizowanymi zapowiedziami rządu prawicy. W filmie wymieniono najważniejsze z nich: 800 plus, obniżenie wieku emerytalnego, bezpłatne leki dla seniorów, kobiet w ciąży i dzieci czy wspieranie inwestycji realizowanych przez samorządy. – Dlatego 7 kwietnia wybierz ludzi, którzy realizowali swoje obietnice – wzywa w wyborczej reklamie Prawo i Sprawiedliwość.

– Nikt nie ma dziś wątpliwości, że Donald Tusk i jego koledzy po prostu oszukiwali w kampanii wyborczej, obiecując Polakom gruszki na wierzbie. Zamiast obiecanych cudów i krainy powszechnej szczęśliwości mamy kolejne cięcia, zwijanie inwestycji i brak działań tam, gdzie są one potrzebne. To niepoważni ludzie. Nie można im powierzać bardzo poważnych zadań i obowiązków ciążących na samorządzie – komentuje w rozmowie z naszym portalem senator Grzegorz Bierecki.

Źródło: x.com/pisorg.pl Autor: red.
Fot. x.com/pisorg.pl