PiS wygrywa wybory samorządowe. Prof. Czarnek mówi o współpracy z PSL-em i Konfederacją i zachęca do poparcia projektów PiS

Zwycięski wynik wyborów samorządowych PiS to żółta kartka dla obecnej koalicji rządzącej. Pomimo całego instrumentarium: mediów, instytucji państwowych, wbrew zapowiedziom i odgrażaniu się, PiS pod kierunkiem p. Prezesa Jarosława Kaczyńskiego kolejny raz pokonuje PO. Zwycięstwo w tych wyborach to ewidentny sprzeciw wobec obecnej polityki koalicji 13 grudnia: podnoszonych podatków, cen energii, zwolnień z zakładów pracy (m.in. w Poczcie Polskiej), nierozwiązanego od 2 miesięcy kryzysu w rolnictwie, niedotrzymywania obietnic. Obywatelom nie podoba się także styl tej władzy: siła, przemoc, agresja, łamanie prawa. Wynik PiS to bardzo dobry prognostyk na przyszłość. To jednak też pytanie do Trzeciej Drogi, czy dalej chcą firmować swoim sztandarem indolencję Tuska.

– Mam nadzieję że Konfederacja zdobędzie jeden czy dwa mandaty i będzie z nami w koalicji; liczę również na współpracę z kolegami z Polskiego Stronnictwa Ludowego – powiedział poseł PiS Przemysław Czarnek komentując wyniki wyborcze swojego ugrupowania w województwie lubelskim – w rozmowie z radiem RMF24. – Wygraliśmy. I to rzeczywiście w sposób mało spodziewany. W sejmiku województwa lubelskiego PiS zwiększył swoje posiadanie.(…) Utrzymaliśmy władzę w kilku województwach, chociaż Platforma Obywatelska wieszczyła, że być może będziemy rządzić tylko w jednym sejmiku. W wielu gminach i powiatach zmiażdżyliśmy konkurencję. Nasi kandydaci wygrywają. W związku z tym naprawdę – to jest zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości – dodał były minister edukacji.

Czy PSL i Polska 2050 skorzystają z wyciągniętej do współpracy dłoni i wybiorą budowanie zamiast rujnowania Polski?

Wkrótce będzie okazja, by to sprawdzić, bo PiS ma trzy konkretne pytania do polityków koalicji 13 grudnia.

TRZY PYTANIA DO TRZECIEJ DROGI:

1. Czy poprzecie projekt PiS w sprawie powrotu do 0% stawki VAT na żywność?

– Liczymy na to, że Trzecia Droga poprze projekt PiS w sprawie powrotu do 0% stawki VAT na żywność i liczymy na to, że polityk Trzeciej Drogi Marszałek Szymon Hołownia dopuści projekt PiS pod obrady Sejmu. To będzie test, czy Trzecia Droga jest trzecią nogą Donalda Tuska, czy jest odrębnym bytem politycznym – mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Kolejną kwestią jest druga sprawa, która nurtuje miliony Polaków

2. Czy popieracie wprowadzenie w Polsce Euro?

– Kwestia wpychania Polski do strefy euro. Popatrzmy na Słowację i Polskę. Jakieś 12-13 lat temu nasze dwa państwa były na podobnym poziomie rozwoju. Słowacja w międzyczasie wstąpiła do strefy euro. Widać bardzo wyraźnie, że euro Słowacji nie służy. Kolejnym przykładem jest Hiszpania, gdzie gwałtownie urósł dług publiczny przez ostatnie 10-12 lat. Te przykłady powinny nam dać dużo do myślenia – przypomina senator Grzegorz Bierecki, który już nie raz ostrzegał przez przyjmowaniem europejskiej waluty, która służy przede wszystkim Niemcom.

3. Czy Paulina Hennig-Kloska, Minister Klimatu i Środowiska przedłuży zamrożenie cen energii na drugie półrocze?

Od 1 lipca rządzący chcą podnieść ceny energii elektrycznej, uwolnić ceny energii elektrycznej i energii cieplnej.  Od lipca podwyżki za prąd wyniesie ok. 100 zł dla każdego! Przyjmijmy, że bon energetyczny nie będzie przysługiwał:
emerytom z przeciętną emeryturą, osobom otrzymującym nawet minimalne wynagrodzenie, czy rodzinie z dzieckiem, którego rodzice otrzymują minimalne wynagrodzenie!

Czas powiedzieć stop liberalnej polityce Tuska. Warto zakopać uprzedzenia dla dobra Polski.