Ernest Jaroszek nie chce powiedzieć, o ile podrożeje woda w Białej Podlaskiej. Zamiast tego poucza mieszkańców i zrzuca z siebie odpowiedzialność

Co za bezczelność! Kolega prezydenta Michała Litwiniuka i człowiek, który pisał w internecie za Riada Haidara kpi z mieszkańców Białej Podlaskiej. Zamiast powiedzieć wprost, o ile WOD-KAN podniesie ceny za wody i przeprosić za niedogodności, kluczy, próbuje zrzucić z siebie odpowiedzialność i opowiada w mediach o trudnym losie „głodnych” biurokratów. On sam z pewnością głodny nie jest – zarabia kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Ile dokładnie? Nie wiadomo, bo Jaroszek nie chce tego powiedzieć.

– Jeżeli piekarz piecze chleb i cena mąki, koszt pracy i energii elektrycznej wzrasta to wiadomo, że musi się to odbić na cenie końcowej produktu, za który płaci konsument. Przecież pewnego dnia piekarz nie powie od dziś nie będę jadł i mimo wzrostu cen składników, nie będę podnosił ceny chleba – poucza nas, maluczkich, na łamach „Słowa Podlasia” wiceprezes WOD-KAN Ernest Jaroszek.

Jaroszek, który zasłynął tym, że w kampanii wyborczej nosił pączki za Michałem Litwiniukiem, potwierdza oczywiście, że podwyżka – o której pisaliśmy już wielokrotnie – dojdzie do skutku. Według naszych informacji mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą w ten sposób zostać „ukarani” za to, że zaczęli oszczędzać wodę, gdy z jej zużyciem powiązano opłaty za wywóz śmieci.

CZYTAJ WIĘCEJ: Drożej za wodę w Białej Podlaskiej! Litwiniuk potwierdza kolejne podwyżki!

Wiceprezes WOD-KAN żali się w „Słowie Podlasia” na słabą sytuację finansową spółki, którą współzarządza. Ma ona wynikać z inflacji, opłat środowiskowych i wielu innych rzeczy. Ernest Jaroszek nie odpowiada na dwa ważne pytania: czy WOD-KAN jest zarządzany dobrze, czy źle oraz dlaczego zarząd nie zmniejszył sobie gigantycznych pensji, skoro sytuacja zakładu jest trudna. Czyżby łatwiej sięgało się do kieszeni mieszkańców, niż swojej?

Ile dokładnie zarabia obecnie Ernest Jaroszek, który został wiceprezesem WOD-KAN bez żadnego doświadczenia w tym obszarze usług komunalnych? Nie wiemy, choć pytamy o to należącą do wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej spółkę od wielu tygodni.

Kiedy ostatni raz udało nam się zmusić Jaroszka do ujawnienia informacji o swojej pensji przyznał się do wynagrodzenia w wysokości 15 200 złotych miesięcznie.

Pytania do WOD-KAN:

– Ile wyniosły zarobki Pana Jaroszka w minionym roku (proszę o podanie kwoty brutto)?

– Czy Pan Ernest Jaroszek otrzymał w minionym roku premie, dodatki lub inne składniki wynagrodzenie nie będące wynagrodzeniem zasadniczym? Jeśli tak – w jakiej kwocie i na jakiej podstawie?

– Jaki sprzęt służbowy użytkuje Ernest Jaroszek?

– Jakie są najważniejsze sukcesy Pana Jaroszka jako członka zarządu WOD-KAN?

– Czy Prezes WOD-KAN wydał zgodę, by Pan Jaroszek obsługiwał konta na portalach społecznościowych należące do polityków (np. Riada Haidara)? Czy takie zajęcie przystoi menadżerowi komunalnego przedsiębiorstwa?

Źródło: Słowo Podlasia/podlaski.info Autor: red.
Fot. FB