Do polskiej szkoły w Brześciu trafiły książki zakupione pod patronatem Grzegorza Biereckiego i Dariusza Stefaniuka

Nasi parlamentarzyści nie tylko aktywnie angażują się we wspieranie regionu, ale chętnie pomagają także tym Polakom, którzy żyją z nami po sąsiedzku. Senator Grzegorz Bierecki i poseł Dariusz Stefaniuk zorganizowali zbiórkę, dzięki której do polskiej szkoły harcerskiej w Brześciu trafiły pomoce naukowe i książki.

Sytuacja Polaków na Białorusi daleka jest od wymarzonej, dlatego nasi politycy starają się pomóc naszym rodakom po drugiej stronie Buga.

Zakup pomocy naukowych wsparło wielu przedsiębiorców, samorządowców i mieszkańców Południowego Podlasia, co skutkowało zebraniem prawie 10 tysięcy złotych. Wśród przyborów szkolnych dla młodych Polaków na kresach były książki do nauki języka polskiego, alfabetu, geografii i mapy”.

– Grzegorz Bierecki i Dariusz Stefaniuk starają się na bieżąco obserwować sytuację na Białorusi. Szczególnie, gdy sprawy dotyczą  mieszkających tam Polaków. Parlamentarzyści zdają sobie sprawę, że tamtejsze władze nie są zbyt przychylnie nastawione do naszych rodaków, stąd nieustannie starają się zapewnić im wsparcie. Chodzi zarówno o pomoc prawną, jak i inicjatywy, które wspierają polskie szkolnictwo. Ostatnia zbiórka jest tego przykładem. Cieszy odzew, z jakim spotkała się ona wśród mieszkańców Południowego Podlasia. Zebraliśmy blisko 10 tys. zł, z czego mogliśmy kupić potrzebne pomoce naukowe, polskie podręczniki. To kolejny piękny przykład solidarności z Polakami, którzy tak naprawdę mieszkają zaledwie kilkanaście kilometrów dalej. To nie pierwsza taka inicjatywa i z pewnością nie ostatnia. Jestem o tym głęboko przekonany – mówi w rozmowie z naszym portalem Kamil Paszkowski, dyrektor biura naszych parlamentarzystów.

Przypomnijmy, że Grzegorz Bierecki i Dariusz Stefaniuk od dawna aktywnie działają na rzecz wzbogacania świadomości historycznej Polaków. Działania senatora zostały docenione ostatnio przez kapitułę odznaczenia „pierścienia Inki”.

Za swój wkład w uświadamianie Polaków o ich historii i walkę o prawdę historyczną Grzegorz Bierecki został uhonorowany tym zaszczytnym odznaczeniem.

Senator Grzegorz Bierecki uhonorowany za przywracanie prawdy historycznej. Otrzymał Pierścień „Inki”