Para alfonsów trafiła za kraty. Posiedzą 10 lat?

33-letni mężczyzna i jego o trzy lata młodsza partnerka znaleźli łatwy, ale odrażający sposób na życie. Nakłaniali do nierządu młodą dziewczynę z Białej Podlaskiej. Umawiali jej spotkania z klientami i zarabiali na tym niezłe pieniądze. Stręczycieli zatrzymała policja.

Bialscy kryminalni zatrzymali dwoje mieszkańców miasta w wieku 30-33 lat. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że są oni podejrzewani o udział w tak zwanych „przestępstwach okołoprostytucyjnych”. Czynności realizowane w sprawie potwierdziły informacje policjantów. Do zdarzeń dochodziło w okresie luty-marzec bieżącego roku na terenie Białej Podlaskiej.

– Zarówno 30-latka jak też jej 33-letni partner podejrzani są o nakłanianie do nierządu młodej kobiety. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że para zamieściła na portalu internetowym ogłoszenia erotyczne oraz korespondowała z klientami ustalając szczegóły spotkań. Podejrzani są również o czerpanie korzyści majątkowej z tego procederu – mówi Barbara Salczyńska-Pyrchla z policji w Białej Podlaskiej.

Kryminalni znaleźli też w piwnicy strasznej parki marihuanę i znaczne ilości amfetaminy. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad 100 porcji narkotyków. O posiadanie tych środków podejrzany jest 33-latek. Mężczyzna odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej pokrzywdzonej oraz stosowanie przemocy wobec partnera pokrzywdzonej. Część zarzutów 33-latek usłyszał w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne  przestępstwa. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec obydwojga środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

CZYTAJ TAKŻE: Zagryzł szczeniaczka na oczach dzieci! Policja złapała winnego

Źródło: lubelska.policja.gov.pl Autor: red.
Fot. lubelska.policja.gov.pl