Wstrząsający reportaż Polsatu. Grzyb na ścianach a czynsze w górę

Fatalne warunki życia, brak łazienek, grzyb na ścianach i czynsz podniesiony z dnia na dzień nawet o 200 procent. Reporterzy Polsatu odwiedzili Białą Podlaską, by pokazać z czym muszą mierzyć się lokatorzy mieszkań komunalnych pod rządami Litwiniuka i Chilewicza.

Obraz, który wyłania się z reportażu „Interwencji” jest wstrząsający i wczoraj zobaczyła go cała Polska. Ale dla nas, mieszkańców Białej Podlaskiej, to przecież chleb powszedni. Arogancja rządzących miastem i prezesów miejskich spółek, którym z naszych pieniędzy wypłacane są gigantyczne pensje, to przecież standard w mieście pod rządami prezydenta Litwiniuka. WOD-KAN, PEC, czy w końcu ZGL – spółki, które według naszych włodarzy muszą radzić sobie z problemami, a których prezesi zarabiają kokosy. Całe koszty przenoszone są na mieszkańców.

– Ja bym tych urzędników pana prezydenta, łącznie z panem prezesem Chilewiczem, wysłała na taką lekcję empatii. Po prostu, niech się postawią na miejscu tych ludzi – mówi w reportażu pani Wanda, jedna z lokatorek.

I właśnie tej empatii chyba najbardziej brakuje panu Litwiniukowi, który przecież sam nie musi mieszkać w takich warunkach i płacić za to takich pieniędzy. Dużo więcej miał jej poprzedni prezydent Dariusz Stefaniuk, który nigdy nie zdecydował się na tak drastyczne kroki a mimo to systematycznie udawało mu się poprawiać trudną sytuację bialskich spółek. Dziś mieszkańcy żałują, że Stefaniuk przestał być ich prezydentem, a przegrał przecież o włos, mając przeciw sobie całą skonsolidowaną opozycję i jej aparat medialny dziś finansowany z miejskiej kasy, a także z kasy miejskich spółek, które przecież zamieszczają reklamy w lokalnych mediach.

Ten reportaż powinien obejrzeć każdy mieszkaniec Białej Podlaskiej i zobaczyć, do czego doprowadziły obecne władze miasta.

WARTO ZOBACZYĆ: „Interwencja Polsatu” w Białej Podlaskiej

O problemach mieszkańców i podwyżce czynszów pisaliśmy już kilkakrotnie. I nie będziemy milczeć!

Szykują się gigantyczne podwyżki cen czynszów! Litwiniuk i Chilewicz – miejcie litość!