Koleją z Parczewa i Radzynia. Od jutra nowy rozkład jazdy

Inwestycja kosztowała blisko 90 milionów złotych. Są dwie nowe stacje (w Berejowie i Laskach) oraz wiele zmodernizowanych przystanków, m.in. Parczew, Parczew Kolejowa. Wyższe perony, wyposażone w antypoślizgową nawierzchnię umożliwią łatwiejsze wsiadanie do pociągów, zaś nowe oświetlenie pozwoli na poruszanie się o późnych porach. Pociągi pasażerskie przyspieszą do 120 km/h, a pociągi towarowe do 80 km/h. Jak informują PKP podróż na trasie Lubartów – Parczew zajmie pociągom dalekobieżnym ok. 18 min, a regionalnym 30 min.

Informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w internecie na portalpasazera.plrozkład-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Na stacjach i przystankach informacje o odjazdach i przyjazdach pociągów wyświetlane także na tablicach elektronicznych oraz przekazywane są podróżnym w formie komunikatów głosowych.

Modernizacja linii Łuków-Parczew to kolejny element wielkiego skoku w obszarze infrastruktury, który dokonuje się w naszym regionie dzięki rządowi PiS i staraniom miejscowych parlamentarzystów, z senatorem Grzegorzem Biereckim na czele.

CZYTAJ TAKŻE: Autostrada A2 staje się faktem. Bierecki: Nie mogę się już doczekać, kiedy pojadę autostradą

Przykłady? Oczywiście przede wszystkim Via Carpatia i autostrada A-2 do granicy państwa polskiego.

Nie zapominajmy o włączeniu Parczewa w sieć Lubelskiej Kolei Metropolitalnej czy budowie bezkolizyjnego, dwupoziomowego skrzyżowania łączącego się z „nadbużanką” w Terespolu. Zapadły niezwykle ważne decyzje, o które w porozumieniu z samorządowcami zabiegałem. A wracając do pytania: tak, póki rządzi Zjednoczona Prawica możemy być pewni, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Nasi poprzednicy wiele obiecywali i nic z tych obietnic nie wynikało. My po prostu robimy swoje, pracujemy dla mieszkańców regionu – mówił w rozmowie z naszym portalem senator Grzegorz Bierecki. Dziś kolejny element tych zapowiedzi został zrealizowany.

Źródło: PKP PLK/podlaski.info Autor: red.
Fot. PKP PLK