Kosiniak-Kamysz wyrzucił twórcę garnizonu w Białej Podlaskiej! Międzynarodowy skandal

Szok! Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL odwołał szefa Eurokorpusu generała Jarosława Gromadzińskiego. To właśnie ten charyzmatyczny i ceniony w wielu armiach świata dowódca organizował powrót wojska do Białej Podlaskiej. 

Komunika o natychmiastowym odwołaniu generała Jarosława Gromadzińskiego z funkcji dowódcy Eurokorpusu wydało dzisiaj MON. Wojskowemu nagle cofnięto dostęp do informacji niejawnych a Służba Kontrwywiadu Wojskowego – do której wrócili niedawno funkcjonariusze mający na koncie współpracę z rosyjskimi służbami – wszczęła postępowanie w sprawie „nowych informacji” o naszym generale.

Jak podaje portal Onet.pl generała Gromadzińskiego wyrzucono bez uprzedzenia NATO. – Sprawę komplikuje fakt, że Eurokorpus jest obecnie w stałym dyżurze bojowym NATO – podaje Onet. „Zanim generał trafił do Strasburga, przeszedł pełną procedurę sprawdzającą przez służby i został upoważniony do dostępu do informacji o najwyższych klauzulach tajności w Polsce i w NATO — Cosmic Top Secret. Służby nie miały do niego żadnych zastrzeżeń przed objęciem jednego z najważniejszych stanowisk w Sojuszu” – czytamy w portalu.

Po godz. 20 generał Jarosław Gromadziński wydał oświadczenie. 

– W nawiązaniu do licznych komentarzy i spekulacji związanych z wszczętym przez SKW postępowaniem kontrolnym dotyczącym poświadczenia bezpieczeństwa osobowego wobec mojej osoby chciałbym oświadczyć, że przez 34 lata zawodowej służby wojskowej zawsze dobro służby, dobro Ojczyzny stawiałem na pierwszym miejscu, często kosztem rodziny – napisał generał w serwisie X. 
– Pełniąc służbę na stanowiskach sztabowych i dowódczych, w kraju oraz za granicą, jak również współpracując z sojusznikami z NATO zawsze godnie reprezentowałem mundur żołnierza polskiego. Chciałbym zapewnić, że nie mam sobie nic do zarzucenia. Wierzę, że wszczęta przez SKW procedura kontrolna zakończy się dla mnie pozytywnie. W tym miejscu serdecznie dziękuję za słowa wsparcia i otuchy w tych trudnych dla mnie i mojej rodziny chwilach – dodał. 

Oburzenie wojskowych

— Jeżeli służby mają, jakieś podejrzenia wobec oficera służącego w NATO, to wzywa się go do kraju na rozmowę. Jeśli sprawa jest poważna, wycofuje się go ze struktur, wcześniej informując o tym sojuszników, a nie robi międzynarodową aferę, jak w przypadku gen. Gromadzińskiego. To jest uderzenie nie tylko w generała, lecz w wizerunek w państwa polskiego. Bo to jest niebyła rzecz, by w taki sposób odwoływać dowódcę międzynarodowej struktury wojskowej – mówi jeden z rozmówców Onetu.

Generał Jarosław Gromadziński w latach 2018-2022 był dowódcą słynnej „Żelaznej Dywizji”, a więc 18 Dywizji Zmechanizowanej Wojska Polskiego. Jej częścią jest 1. Warszawska Brygada Pancerna, której żołnierze stacjonują w Białej Podlaskiej.

– Znam i szanuję pana generała. Nie mogę uwierzyć, że potraktowano go tak niegodny sposób. W Białej Podlaskiej pan generał zawsze będzie witany z otwartymi ramionami. Nigdy nie zapomnimy, co ten dzielny żołnierz Rzeczypospolitej zrobił dla naszego miasta i regionu – powiedział nam wyraźnie poruszony Dariusz Litwiniuk, kandydat PiS na prezydenta Białej Podlaskiej. 

CZYTAJ TAKŻE: Co za tupet, prezydent Litwiniuk z Platformy Obywatelskiej próbuje sobie przywłaszczyć sukces Biereckiego i Stefaniuka?

Źródło: onet.pl Autor: red.
Fot. FB