Sprawą drastycznych podwyżek czynszów w telewizji. Konferencja Stefaniuka wywołała burzę

Nie milkną echa podwyżek cen czynszów, które mieszkańcom lokali komunalnych w Białej Podlaskiej zgotowali włodarze. Po interwencji posła Dariusza Stefaniuka, sprawą postanowiły zająć się ogólnopolskie media!

Po konferencji Posła Stefaniuka sprawą lokatorów ZGL i podwyżek zainteresowała się redakcja Interwencji Polsatu. Zapraszamy przed telewizory w najbliższy poniedziałek o 16:15.

Przypomnijmy od stycznia nawet dwukrotnie mają wzrosnąć czynsze za najem lokali mieszkalnych od ZGL w Białej Podlaskiej! Bialczanie mieszkający w lokalach komunalnych zapłacą za czynsz 2 RAZY WIĘCEJ!

Mieszkańcy są przerażeni, bo zwyczajnie nie stać ich na tak drastyczny wzrost cen.

– To jest rozbój w biały dzień. Od nowego roku albo zapłacę za czynsz dwa razy więcej albo pójdę na bruk – żali się w rozmowie z naszym portalem mieszkanka jednego z takich lokali, która kilka dni temu odebrała list od prezesa Chilewicza. – Do tej pory czynsz nie był najniższy, ale teraz to już zupełny koszmar. Jak wyliczyłam od nowego roku za moje ok 50 metrowe mieszkanie będę musiała zapłacić ponad 650 zł, gdy teraz płaciłam ponad 400. Jeżeli do tego dojdą jeszcze podwyżki cen wody, o które stara się prezydent, to trudno mi będzie związać koniec z końcem.

Kiedy zobaczyliśmy pokazany nam przez innego mieszkańca list od prezesa Chilewicza sami przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Emerytowany mężczyzna, który dotychczas płacił ok 4 zł za metr kwadratowy od nowego roku będzie musiał zapłacić ponad 8 zł. Czynsz z 250 zł wzrośnie do 500. Do tego jeszcze dochodzą opłaty eksploatacyjne – woda, gaz, śmieci.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szykują się gigantyczne podwyżki cen czynszów! Litwiniuk i Chilewicz – miejcie litość!

Działania ZGL postanowił wypunktować parlamentarzysta PiS Dariusz Stefaniuk. Ta konferencja posła Stefaniuka będzie się śniła włodarzom naszego miasta po nocach. Były prezydent Białej Podlaskiej nie pozostawił suchej nitki na działaniach swojego następcy i jego popleczników. W żołnierskich słowach obalił wszystkie argumenty, którymi od tygodni raczy nas szef Zakładu Gospodarki Lokalowej.

– O tę konferencję poprosili mnie mieszkańcy, którzy są lokatorami Zakładu Gospodarki Lokalowej, po drastycznych podwyżkach czynszów, które zafundował im pan Chilewicz wspólnie z prezydentem miasta. Mieszkańcy zwrócili się do mnie, ale wiem też, że do innych parlamentarzystów, z prośbą żebyśmy zareagowali na to, że czynsze w bialskich mieszkaniach komunalnych wzrosły o 100 a w niektórych mieszkaniach nawet o 200 procent – zaczął Dariusz Stefaniuk i dodał, że zwrócił się do szefa miejskiej spółki o odpowiedź na szereg pytań, które dręczą mieszkańców dotkniętych przez podwyżki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Stefaniuk nie zostawia suchej nitki na ZGL. Mieszkańcy dziękują posłowi

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy poniedziałek o 16:15 na program „Interwencja Polsatu”.